Kto je najdôležitejší?

Kto je v tvojom tíme najdôležitejší? Je to brankár, ktorý je polovicou úspechu? Alebo strelec, ktorý dáva góly? A nemohol by to byť tréner, ktorý vymýšľa taktiku?

Odpoveď je: každý člen tvojho tímu je dôležitý. Potrebuješ strelcov, aby tvoj tím strelil góly. Potrebuješ nahrávačov, aby mohol vytvárať príležitosti pre strelcov. Rovnako dôležití sú aj tzv. robotníci, ktorí bodovo nevynikajú, ale pomáhajú získavať puky. Obranca má za úlohu zabraňovať súperovi, aby sa dostal k strele. Každý člen tvojho tímu je dôležitý, nech ma hocijakú úlohu. Rovnako si pre svoj tím dôležitý aj TY. Treba si však uvedomiť, že tím netvoria len hráči. Okolo tímu sú aj tréneri, maséri, lekári, ale aj rolbári a upratovači. Váž si každého jedného, pretože aj vďaka nim môžeš hrať hokej a byť práve v tom tíme, v ktorom si. Prečítaj si verš na konci. Môžeš si to preložiť ako: ,,Veď ani tím nie je len jeden človek, ale mnoho ďalších ľudí."

Teraz si skús predstaviť, že všetci v tvojom tíme by boli len strelci. Alebo len obrancovia. Alebo len brankári. Asi by to bolo zvláštne, však? Rôznorodosť úloh v tíme je dôležitá. Ako sme už spomenuli, každý jeden je dôležitý. Možno sa zdá, že strelec je najdôležitejší, ale ,,robotníkov" je tiež treba.

V Biblii sa píše, že Cirkev je telo Kristovo. Nehovoríme teraz o Cirkvi katolíckej alebo evanjelickej. Hovoríme o cirkvi, ktorá znamená spoločenstvo kresťanov. Tam má tiež každý svoju úlohu, ktorú mu dal Boh. Jeden je učiteľ, iný zasa pomáha chorým. To ale neznamená, že jeden je viac a druhý menej. Obaja sú pre cirkev veľmi potrební. Rovnako je v tvojom tele potrebné srdce, ale aj pľúca, či pečeň.

Telo nie je jeden úd, ale mnoho údov.

(Biblia, List Korinťanom, 12. kapitola, 14. verš)