O nás

Organizácia Hockey Ministries International (HMI) so sídlom v Kanade bola založená v roku 1977 ako organizácia zaoberajúca sa misiou medzi mladými športovcami – hokejistami. V roku 2008 bola založená na Slovensku HMI – Slovakia vo forme občianskeho združenia. V roku 2019 prešlo po dohode s kanadskou HMI a HMI Slovakia k zmene organizátora hokejového kempu, ktorým sa stala mládežnícka organizácia YMCA Slovakia.

Cieľom hokejových kempov HMI je všestranný rast osobnosti športovcov po duchovnej stránke a zvyšovanie ich výkonnosti pomocou tréningových táborov. HMI rozvíja činnosť v každej oblasti ľadového hokeja: medzi hráčmi, trénermi, ich rodinami, ale aj fanúšikmi. Hlavnou náplňou činnosti je predovšetkým usporiadanie kresťanských hokejových kempov po celom svete. Tie sú určené pre mladých hokejistov a hokejstky vo veku 7-17 rokov a sú realizované v USA, Kanade, Švajčiarsku, Švédsku, Českej republike a na Slovensku.

hockeycamps

Na Slovensku sa kempy konali nasledovne: prvý ročník v Nitre (rok 2004 – 28 detí), potom v Trenčíne (rok 2005 – 55 detí), tretí, štvrtý, piaty, šiesty a siedmy ročník v Trnave (rok 2006 – 93 detí, rok 2007 – 78 detí, rok 2008 – 75 detí, rok 2009 – 66 detí, 2010 – 97 detí). V roku 2011 – 2018 sa kemp uskutočnil v Martine (ktorý za 8 rokov navštívilo vyše 500 mladých hokejistov a hokejistiek). V roku 2019 sa kempu, ktorý sa konal v MM Aréne v Krásne nad Kysucou zúčastnilo 40 mladých hokejistov. V kempoch sú v pozícii trénerov skúsení hráči z NHL a európskych hokejových líg, resp. v pozíciách asistentov trénerov sú aktuálni hráči amerických, kanadských či európskych líg. Tradične v kempoch pomáhajú: Glenn „Chico“ Resch (dlhoročný brankár NHL, víťaz Stanley Cup-u a tréner brankárov), v súčasnosti zmluvný komentátor N.J. Devils, Don Liesemer  a Christie Liesemer (specialistka na power-skating). Na kempoch sa každoročne vystrieda viacero známych zámorských mien a renomovaných trénerovm ako Laurie Boschman (bývalý hráč a kapitán Ottava Senators, NHL), David Booth (súčasný hráč NHL – Florida Panthers, Detroit Red Wings, Admiral Vladivostok, Dinamo Minsk ), Mike Gartner (bývalá NHL hviezda a jeden zo zakladateľov organizácie HMI, vodohrla vyše 1500 zápasov v NHL), Bill Butters (bývalý hráč NHL, skúsenosti ako hlavný tréner v americkej vysokoškolskej NCAA), Alex Pirus (bývalý hráč Detroit Red Wingsa Minnesoty) a Mark Osborne (bývalý hráč NHL kde odohral vyše 1000 zápasov, aktuálne proscout pre LA Kings), a Stu Grimson. Posledné roky pracoval na kempoch v Martine aj špesialista na powerskating a hokejové zručnosti (skills) Jason Beckett.

Všetci títo hráči sú členmi HMI. V našich kempoch ich spoznáte na ľade, ale aj v ich súkromnom živote. V rámci kempu rozprávajú o svojej hokejovej kariére či úspechoch, ale tiež o ich viere v Boha a jej uplatnení v hokeji a v bežnom živote.

Organizácia HMI a aj jej slovenský partner YMCA Slovakia je nezisková organizácia. Tréneri aj inštruktori na kempoch pracujú dobrovoľne bez nárokov na odmenu. To platí aj o tréneroch z amerického kontinentu. Vďaka tomuto prístupu a aj vďaka dotácii HMI na uvedené kempy sú tieto kempy finančne prístupné aj hráčom zo sociálne a ekonomicky slabšieho prostredia.

Našu prácu a úspešné organizovanie kempov na Slovensku ocenili aj kolegovia z USA a Kanady a čo je zvlášť cenné, aj Peter Budaj, ktorý nás v kempe osobne navštívil, podobne ako aj iné naše známe hokejové osobnosti: Andrej Mezsároš a Ľubomír Sekeráš. Za jeden z veľkých úspechov činnosti je aj spolupráca s nadáciou Goals and Dreams, ktorá pracuje pri NHLPA (asociácia hráčov NHL). Prostredníctvom programu Goals and Dreams je možné získať v rámci pomoci výstroje pre mládež, zariadenia pre štadióny a podobne. Naša organizácia pomáha pri spracovaní projektov pre uvedený program a následne napomáhame uvedené projekty v Kanade aj presadiť. Za posledné roky sa podarilo takto pomôcť klubom v Trnave, Michalovciach, Banskej Bystrici , Žiline a naposledy v Martine.